משפצים את המטבח - כדאי לכם לבחור שיש

כל מה שרציתם לדעת על הסוגים השונים של שיש למטבחיםכשבונים או משפצים את המטבח, השיש תופס מקום מרכזי. הסיבה הפשוטה לכך היא, שהשיש הוא מרכז המטבח, עליו עובדים, עליו מניחים את הכלים, והוא ה"רהיט" העיקרי, עם הכיור שבתוכו, שמסביבו סובב המטבח כולו. צבע השיש יצבע את אופי המטבח, סוג השיש יקבע כמה הוא נראה נקי, ואיכות השיש תקבע אם המטבח נראה מיושן או חדש.ולכן, כמובן, כדאי להשקיע הרבה בשיש – עוד לפני שחושבים על דברים אחרים.

יש סוגים שונים של שיש, סוגים שונים של אבן, צבעים שונים, ואיכויות שונות. המילה "שיש" היא מילה כוללת, מילה שבאופן עקרוני מתאר סוג מסויים של אבן, אך הפכנו אותה להיות מילה כוללת ולכן, כדאי לנו, לפני שנמשיך, לדבר על הסוגים השונים של אבן שמשמשים אותנו כשיש.

הסוג הראשון הוא שיש גרניט, זהו הסוג הנפוץ ביותר, והוא מתאים מאד למטבחים בהם עובדים הרבה. הוא לא סופג הרבה כתמים, לא נשרט בקלות, וקל לנקות אותו. בנוסף, גווניו, שהם בדרך כלל כהים לא מראים לכלוך. גרניט הוא אבן טבעית.עוד שיש טבעי, הוא שיש חברוני. שיש חברוני הוא שיש יפה, אך לצערינו, האיכות שאפשר למצוא פה בארץ אינה הטובה ביותר. כמו השיש החברוני, גם האוניקס לא מיועד למטבח בו מבשלים הרבה, בעיקר בגלל שהיא נשחקת בקלות.
אפשר גם להזמין שיש סינטטי. יש סינטטי עשוי מאבן קיסר, ולמרות שקצת קשה לנקות אותו, הוא עדיין סוג נפוץ מאד ברחבי הארץ, בעיקר בגלל  הצבע והמחיר הנמוך יחסית.  שיש סינטטי לא עמיד לחום, ולכן כדאי לשים עליו מגבת לפני שמניחים עליו סירים חמים.

לא רק סוג השיש חשוב. אלא חשוב לוודא שאתם מזמינים אותו מחברה שחשובה לה האיכות, הן של השיש עצמה והן של ההתקנה. גם אם הזמנתם שיש מאבן יקרה, אם לא יצרו את השיש כמו שצריך, או לא התקינו אותה כמו שצריך –  אתם אלה שיסבלו.

על שיש לא מוותרים, מבררים ורק אחר כך קונים.

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח