גריל גז

חולמים על גריל גז איכותי? להלן מספר פרמטרים אשר בעזרתם תבדילו בין גרילים של גז איכותיים לבין כאלו שעל רכישתם כדאי לוותר מראש. חשוב לוודא כי עוצמת החום אותה מסוגל להפיק המכשיר, אכן תואמת את שטח רשת הצלייה. עוצמת גרילי מנגל גז נמדדת ביחידות אנרגיה הקרויות BTU.


Char brail

כאשר מחלקים את ערך ה- BTU בשטח הצלייה נטו בס"מ, יש לקבל ערך של לפחות 18. ערך נמוך מזה, יביא לכך שהגריל יתאים בעיקר לצליית המבורגרים שטוחים ופחות לקציצות וסטייקים עסיסיים. חשוב מאוד לבחור מראש גריל גז איכותי וללכת על מותגים מוכרים בלבד. כאשר מסתמכים על יצרנים בעלי שם עולמי, לבטח בוחרים בגרילים "עם קבלות".

שימוש בגריל גז בעבר

כך נכון במיוחד לגבי סוג המבערים, כאשר המבערים האיכותיים ביותר הם אלו מהנירוסטה אשר לעולם אינם מחלידים. מבערים יצוקים אף הם נחשבים איכותיים אך יש לציין כי הם מראש נועדו להחליד. ככל שהמבער איכותי יותר, כך הוא מסוגל לספק עוצמת אש קבועה לאורך זמן ולא להחליד.

בעבר היו משתמשים באבנים לוהטות על מנת לאגור את החום הנפלט מגרילי הגז ולפלוט אותו בצורה ממושכת לעבר רשת הצלייה. השימוש באבנים יצר תקלות של פיזור חום שאינו אחיד, דבר אשר הביא להאצת פיתוח שיטות אחרות. גריל מנגל גז איכותי אומנם עשוי לכלול אבנים אך האלמנט אשר עליו לא מוותרים הוא רדיאנטים, שהם בעצם משולשי פלדה יצוקה אשר אוגרים ומפזרים את החום בצורה הטובה ביותר.

אצלנו תוכלו למצוא מגוון סוגי גריל גז איכותיים וטובים אשר עומדים בכל הדרישות שלעיל בצורה מושלמת ובנוסף מגיעים עם חלקים נוחים כגון: רשת צלייה, יכולת פירוק והרכבה קלה לניקוי, גלגלים, מיגרות, כירת צד, הצתה אלקטרונית, מד חום, ארובה/מכסה ומגירה לאיסוף שומנים ועוד. גרילי גז ידועים באיכותם המעולה ואין זה פלא כי מיליוני משפחות בכל העולם נהנות מהם שנים רבות וזוכים באיכות צלייה מדהימה.

כשיש לכם גריל מגז בגינה, אתם יכולים להתחיל לארח בני משפחה וחברים בכיף וללא מאמץ רב. כעת נותר לכם רק לבחור את הדגם.

אם החלטתם לקנות גריל המופעל על ידי גז לגינת הבית, זוהי החלטה נבונה שלא תתחרטו עליה, אולם זהו רק השלב הראשון. השלב הבא הוא להבין מהם ההבדלים בין הדגמים השונים, כדי לדעת איך לבחור בדגם המתאים ביותר עבורכם.

הבדלים בין הדגמים השונים של גריל גז

  • עצמת חימום – עצמת החימום של גריל גז נמדדת ביחידות BTU, המשמשות למדידת אנרגיית חום (British Thermal Unit). באופן כללי ככל שהמספר גבוה יותר, כך עצמת החום תהיה גדולה יותר, אולם אי אפשר להסתפק בנתון הזה ויש לבדוק את שתי הנקודות הבאות: האם יש כירה צדדית ובמידה וכן, יש לבקש את נתון ה-BTU בנפרד מהכירה. בנוסף, כמה מבערים קיימים במוצר, ומהו ה-BTU של כל מבער. אם ניקח לדוגמה את דגם גלקסי 2 של חברת Coleman, הרי שבמפרט מופיע שעצמת ה-BTU היא 30,000, אך שימו לב שיש שני מבערים ולכן כל מבער הוא כ-15,000 BTU. לעומת זאת בדגם אחר בו מצוין שעצמת ה-BTU היא 40,000, קיימים 3 מבערים ולכן העצמה של מבער בפני עצמו נמוכה יותר.
     
  • שטח צלייה ומספר מבערים – אם אתם משפחה גדולה או אוהבים לארח הרבה, כדאי לבחור בדגמים של גריל גז בעל 3 מבערים ויותר, עם שטח צלייה גדול. משפחות קטנות או כאלו שנהנות ממנגל גז לעתים רחוקות, יכולות להסתפק בשני מבערים ושטח צלייה קטן.
     
  • עיצוב ואבזור – כשאתם בוחנים את הדגמים השונים, שימו לב מאילו חומרי גלם עשוי המוצר (ברזל יצוק או נירוסטה) וגם כיצד הוא מעוצב: האם יש מדפים צדדים, כירה, מגירת אחסון, מגש נשלף לנוזלים, מקום לתליית כלי הצלייה וגם גלגלים לשינוע, כדי שתוכלו להזיז את הגריל בקלות ממקום למקום.
     
  • מידות – בדקו מהו הרוחב, הגובה והעומק של הדגם, כדי לוודא שהוא מתאים לגודל הגינה שלכם.

לסיום, בקנייה של גריל גז יש לשים לב האם המוצר הוא בעל תו תקן כדי שתוכלו להיות רגועים שמדובר בדגם שנבדק ונמצא בטיחותי לשימוש. 

אנו מציעים מגוון גרילי גז כמו גריל גז קולמן, גריל גז וובר ועוד. התרשמו מן הקטלוג.

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח