כיצד לבחור מאוורר תקרה?

מחפשים דרך להפוך את מיזוג האוויר ליעיל יותר – חסכוני ואפקטיבי? מאוורר תקרה ישדרג משמעותית את מצב מזג האוויר בבית ובמשרד, גם אם יש לכם מזגן.

אחד הפתרונות המוכרים והחסכוניים למיזוג אוויר הוא המאוורר, רבים בוחרים דווקא מאוורר תקרה, שכן הוא אפקטיבי ונוח יותר מאשר מאוורר עומד מצוי. הודות לאופן מיקומו הוא אינו תופס מקום בחלל הרצפה כמו מאוורר עומד, וכן יכולת הפיזור העילי גורמת לפיזור אחיד ונעים יותר מאשר מאוורר נייח.

גם למי שיש מזגן!

גם חללים בהם ישנו מזגן יכולים ליהנות מביצועים טובים יותר של המזגן שלהם בזכות מאוורר תיקרה. פעמים רבות שהמזגן אינו ממוקם בצורה שבה כל החלל מקבל את משב הרוח הנעים או שלעיתים המזגן ממוקם בצורה המטרידה את האנשים, אך כשהוא פונה כלפי מעלה תפוקתו יורדת. המאוורר מאפשר לפזר את האוויר בצורה חכמה יותר ובעלות צריכת חשמל מינימלית, ומשפר בצורה משמעותית תפוקתו של כל מזגן.

אז איך בוחרים מאוורר תקרה?

ישנם כמה פרמטרים מרכזיים בהם נתמקד במדריך זה: גודל המאוורר, אופן השליטה, תאורה, עיצוב, והתקנה.

אז איך יודעים איזה גודל מאוורר צריך?

ישנם מספר גדלים נפוצים: ''42 ומעלה, ''52 ומעלה ו''60 ומעלה.
ניתן באופן עקרוני לחלק את המאווררים התקרתיים לקטגוריות הבאות:
מאווררים לחדרים סטנדרטיים – בסביבות 42-46 אינץ' (אורך הכנף).
מאווררים לסלון דירה קטנה – בסביבות 52 אינץ'.
מאווררים לבתים גדולים ומשרדים עם חלל גדול 60 אינץ' ומעלה.
מאוורר בגודל לא מתאים, גדול מידי או קטן מידי יפגע  ביעילות הפוטנציאלית.

אופן השליטה:

איך עדיף לשלוט במזגן - שלט? חוט? או מתג לחיצה בקיר?
כמובן שלכל אחת מהאפשרויות יש את היתרון שלה, לחוט יתרון בכך שהוא אינו מצריך כל התקנה, השלט נוח לתפעול גם מהספה ואילו המתג לא יכול ללכת לאיבוד, להישבר או להיקרע. ההמלצה שלנו היא כמובן לשלב ככל האפשר, ישנם מאווררים המאפשרים זאת. אמנם במידה ולא, כמובן שהעדיפות לתפעול היא למתג חשמלי בקיר, שכן שלט תלוי בסלולה, וכן במידה והוא ילך לאיבוד, יהיה לכם לא נעים לחפש אותו בשיא החום.

תאורה:

למה בכלל צריך מנורה במאוורר תקרה?
בהרבה מאוד דירות ישנו רק חיווט אחד מתאים בתקרה, ולכן יש לנצל את החיווט לשתי המטרות גם יחד, ובמקרה זה כמובן שמומלץ לבחור מאוורר תקרה עם תאורה. כמו גם, שהתאורה יכולה להיות תוספת נחמדה ואסתטית לתאורה קיימת או תאורה בלעדית. ניתן לבדוק את עוצמת התאורה המתאימה למאוורר ולראות האם ניתן לסמוך בחלל הרצוי רק על הנורה שבמאוורר או שיש צורך בחיזוק התאורה.

כמו כן, מאוורר יכול גם לשמש כריהוט גן למרפסת התלוי על גגון או פרגולה שבניתם. לכן תאורה יכולה להאיר לכם בחוץ בשעות הערב כשתרצו לשבת בחוץ.

עיצוב:

אל תשכחו, מאוורר התקרה הוא פריט בולט מאוד בעיצוב הבית, אם עיצוב הבית והאסתטיקה חשובים לכם, בחרו דגמים שהעיצוב שלהם עולה בקנה אחד עם קו העיצוב הכללי באותו החלל. כשבוחרים נכון, מאוורר יכול אף לשדרג משמעותית את מראה המשרד או הדירה.

התקנה:

חשוב מאוד להתקין מאוורר תקרה רק על ידי בעל מקצוע מוסמך, חשמלאי בעל ניסיון, שכן התקנה לא נכונה עלולה לפגום באיכות התפוקה וכן לגרום לרעשי רקע לא נעימים ומיותרים. הקפידו על גובה של כ2.5 מטר מהרצפה, במידה והחלל גבוה, השתמשו במוטות הארכה, ושימו לב שלא להתקין את המאוורר נמוך מידי שכן מאוורר המתוקן נמוך מידי מהווה סכנה ממשית.

קנו מאוורר תקרה איכותי המתאים לצרכים שלכם ותיהנו ממיזוג אוויר, נעים, נוח וחסכוני.

לכל שאלה ניתן לפנות אלינו בשיווק ישיר וניתן לכם את כל המדיע הדרוש לכם. קנייה נעימה!

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח