עיצוב גינות

גינה בבית, היא הפינה הנעימה ביותר בבית והמיקום בו יעדיפו בני הבית לארח משפחה וחברים, הן בימי הקיץ הנעימים והן בתקופות המעבר. יחד עם זאת, לא תמיד זהו המקרה, במיוחד כאשר הגינה אינה מטופחת ורהיטים המתאימים לאירוח, אינם בנמצא. בשורות הבאות נעזור לכל בעל גינה להכיר את הכללים הבסיסיים לעיצוב הגינה בעזרת ריהוט ססגוני, אפקטיבי ובעל רמת עמידות המתאימה לתנאי מזג האוויר ונזקי מזג האוויר בארצנו הקטנה והיפה.

כללים בעיצוב גינות

הכלל הראשון לעיצוב גינות הוא להבין מה בעל הגינה אוהב ומה אינו אוהב, למעשה זהו הכלל החשוב ביותר שכן אין זה משנה כמה יפה תעוצב הגינה באם היא תעוצב שלא בטעם של בעלייה. תודות לעובדה שקיים מגוון רחב של צמחים ועזרים שונים לעיצוב הגינה, ניתן לעצב כל גינה בעבור כל בעל גינה באשר הוא. לדוגמה, האם בעל הגינה מעוניין ברצפה או בדשא סינטטי או בדק? זאת שאלה חשובה לפני תחילת עיצוב הגינה.

הכלל השני יהיה הגדרת התקציב. גם כאן מדובר בכלל מחמיר אותו יש להגדיר עוד טרם שלב התכנון על מנת להבין כמה כסף מוקדש עבור עיצוב גינות וכיצד ניתן לנתבו. אחת הטעויות הגדולות ביותר בתהליך העיצוב הוא אי ההגדרה או שבירת מחסום וגבולות התקציב שהוגדרו. יחד עם זאת, תמיד מוטב לשמור על ראש פתוח ולהבין שחריגות שונות עלולות להתרחש בנסיבות שונות, בין היתר בעקבות רצונות והחלטות רגעיות, בעת גילוי תקלות שונות וכדומה.

הכלל השלישי בעיצוב הוא להכיר את מיקום ותנאי הגינה. באם מדובר על גינה מוצלת הרי שיש להתאים את הצמחייה הנכונה ובאם מדובר על גינה גדולה ללא פינת צל אחת, הרי שיש לדאוג לצל וגם להתאים את הצמחים בעלי העמידות הנכונה לתנאי גינה אלו.

הכלל הרביעי בגינה - התאמת הריהוט וכאן נקדים ונאמר שכיום, המגוון של רהיטי הגינה גדול ורחב מתמיד. מגוון זה מאפשר לכל בעל גינה לאתר את הריהוט המתאים לו וככל שיהיה ססגוני יותר הרי זה משובח. נתעכב קלות על נושא הססגוניות; גינה, באם תהייה משעממת בשל בחירת צמחייה שקל לתחזק, ניתן "להציל" בעזרת ריהוט גן מרהיב וחוצה גבולות.

לסיכום - כאשר ניגשים למלאכת עיצוב הגינה, ישנם כמה כללי בסיס אחריהם מומלץ לעקוב. עבודה ב - FreeStyle שמורה לבעלי המקצוע בלבד וגם שם, נמליץ להכין תוכנית עבודה מסודרת.
זכרו, גינה מעוצבת היא חלקת האלוהים של כל בית ולכן הקפידו להעצבה בהתאם לאהבה ולדרישות שלכם ולמצוא את ריהוט המרפסת ולא רק, המתאימים ביותר עבורכם.

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח