כשהחורף נגמר בודקים את הגג

כל אחד יודע, שאיטום הוא שהופך את הבית מאוהל רטוב החשוף למזג האוויר, לבית חמים ויבש, שגם בימים סוערים לא נכנס גשם. איטום גגות הוא המפתח, הוא המלך, של תחום האיטום באופן כללי. אכן, גם איטום חלונות ודלתות, קירות וסדקים, חשוב מאד. אך לכל הדברים האלה, יש פתרונות קלים והבעיות קטנות, ביחס לעניין איטום גגות.קיימות מספר שיטות לאיטום גגות, כשלכל אחת יתרונות וחסרונות. חשוב לזכור, שלא בכל גג אפשר לבחור את שיטת האיטום, מפני שיש גגות שלא מתאימות לשיטות איטום מסויימות.

השיטות השונות לאיטום גגות

אפשר לאטום גגות באמצעות איטום בהתזה. בשיטה זו, האדם עומד במרחק מה, מכוסה כולו, ומתיז חומר אוטם על הגג. כשהחומר יתייבש הגג יהיה אטום. היתרון בשיטה הזו, שאפשר לבצע אותה על כל גג, גם אלה שיש עליהם הרבה חפצים. החסרון, שהוא פחות חזק ויותר רעיל.

אפשרות שניה היא פריסת יריעות PVC  על הגג. אך שיטה זו לא מתאימה לכל גג, מפני שיש גגות שעליהם הרבה מאד דודי שמש, חפצים, שברים של גג ישן, ובאופן כללי – זבל. לכן, לא יהיה אפשרי לפרוס את היריעות על גגות אלה. היתרון ביריעות, הוא שהם רעילים הרבה פחות מאשר חומרי התזה או מריחה, ומציעים איטום באיכות גבוהה יותר.

אפשרות שלישית היא מריחת שכבת זפת על הגג. לשם כך, האדם המורח ישים מסכה כדי שלא לנשוף את החומר, וימרח שכבה אחת או שתיים של זפת על הגג. כשהזפת יתייבש יהיה קשה מאד לנוזלים לחדור בו והאיטום יהיה באיכות גבוהה. היתרון בזפת הוא, שבדומה לאיטום בהתזה, אפשר למרוח זפת על כמעט כל גג. אך שוב, יש פה חסרון של רעילות, גם אם הוא פחות מאשר באיטום בהתזה.

ויש עוד כמה דרכים לאיטום גגות.

לפעמים, יהיה אפשרי לשלב יותר משיטה אחת, וכתוצאה, איטום הגג יהיה טוב יותר וחזק יותר. אך חשוב לזכור, שלא כל גג מאפשר כל שיטה.

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח