סל קניות

כיצד מעשנות בשר פועלות

מעשנות בשר, למרות היותן דומות מבחינה חיצונית למעין מנגלים, אינן מכינות את הבשר באותו האופן אליו התרגלנו בבר-בי-קיו. אם התפלאתם כיצד מסעדות גורמה מצליחות להגיע לטעמים כל כך ממכרים וחזקים בבשר שהן מכינות, הרי שתדעו כי ככל הנראה, קיבלתם בשר מעושן.מעשנות בשר עובדות במנגנון מעט שונה ממנגלים, כך שההכנה איטית אך התוצאה הסופית פשוט מדהימה. בעוד ישנם מספר סוגים של מעשנות בשר, מנגנון עישון הבשר הינו זהה. יש שיגידו כי לא רק הטעם, אלא גם פעולת העישון וההתמקצעות סביב השליטה במכשירים האלו עד להשגת הטעם הרצוי באופן מותאם אישית, הופכת את המעשנות הללו למבוקשות במיוחד. להלן כל המידע שחשוב שתכירו על מעשנות בשר, כיצד הן פועלות והסוגים הנפוצים שלהן.

יתרונות וחסרונות

גריל גז דגם פלטינום 810 Colemanבישראל בעלת האקלים החם, מנגנון הפעולה העיקרי של המעשנות הוא העישון החם. שבבי עץ איכותיים מפוזרים בתחתית המעשנת ומחוממים לטמפ' אשר גורמת להם להוציא עשן בקצב מירבי. העשן עולה מעלה לכיוון נתחי הבשר (המונחים על גבי רשת או נעוצים בשיפוד), אשר נצלים לאיטם ע"י החום ומקבלים טעם מיוחד וארומאטי הודות לעשן. החום הגבוה מונע התפתחות חיידקים ואת קלקול המזון והעשן מצפה את נתח הבשר, אוטם אותו ונותן לו להיצלות בתנאים מיטביים.כאמור, מנגנון הפעולה אצל כל המעשנות הינו זהה אך מה שמשתנה בין מעשנת בשר כזו או אחרת הוא שיטת הפקת החום והמבנה. כל מעשנות הבשר מפיקות את העשן באמצעות שריפה מבוקרת של שבבי עץ איכותיים או פחמים.

מקור האנרגיה לחימום משתנה וכולל שימוש במדליקי פחמים (מעשנות בשר קלאסיות), חשמל או גז. מבחינת המבנה, ניתן למצוא מעשנות בשר אופקיות או אנכיות כאשר האופקיות נוחות יותר גם ל- "עשייה על האש" בצורה הקלאסית והאנכיות בעיקר לעישון עצמו. מעשנות בשר איכותיות יכללו מנגנונים למניעת חדירת נוזלי צליית הבשר אל אזור שריפת הגחלים, כך שהבשר המתקבל חף מתרכובות רעילות וטעמו טעם גן עדן. 

מחכים לכם אצלנו לבחור מעשנת או גריל גז איכותי, יש לנו מגוון דגמים איכותיים שיתאימו לכם ולעשות על האש טעים עם משפחתכם וחברכם!

 • ארונות הזזה

  ארונות הזזה

  אחד מפריטי הריהוט שעוזרים לנו בעניין המרחב וחסכון במקום בבית הם הארונות. בזכות ארונות הזזה, אנחנו יכולים לנצל את המרחב בו אנו חיים.

  קרא עוד
 • פוליש וליטוש אבן לגינה

  פוליש וליטוש אבן לגינה

  רבים יודעים שחלק גדול בעיצוב הגינה הוא רצפת הגינה, במיוחד החלק בו נמצאת פינת הישיבה בגינה, השמשייה ושאר ריהוט הגן. גם על הרצפה יש לחשוב ולהקדיש מחשבה במסגרת תהליך עיצוב הגינה.

  קרא עוד
כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח