כיצד מעשנות בשר פועלות?

מעשנות בשר, למרות היותן דומות מבחינה חיצונית למעין מנגלים, אינן מכינות את הבשר באותו האופן אליו התרגלנו בבר-בי-קיו. אם התפלאתם כיצד מסעדות גורמה מצליחות להגיע לטעמים כל כך ממכרים וחזקים בבשר שהן מכינות, הרי שתדעו כי ככל הנראה, קיבלתם בשר מעושן.מעשנות בשר עובדות במנגנון מעט שונה ממנגלים, כך שההכנה איטית אך התוצאה הסופית פשוט מדהימה. בעוד ישנם מספר סוגים של מעשנות בשר, מנגנון עישון הבשר הינו זהה. יש שיגידו כי לא רק הטעם, אלא גם פעולת העישון וההתמקצעות סביב השליטה במכשירים האלו עד להשגת הטעם הרצוי באופן מותאם אישית, הופכת את המעשנות הללו למבוקשות במיוחד. להלן כל המידע שחשוב שתכירו על מעשנות בשר, כיצד הן פועלות והסוגים הנפוצים שלהן.

יתרונות וחסרונות

האקלים בישראל הוא חם. כתוצאה מהחום ניתן לשבת הרבה בחוץ. כאשר יושבים בחוץ, זהו זמן מצוין גם לאכול. מנגנון הפעולה העיקרי של המעשנות הוא העישון החם. שבבי עץ איכותיים מפוזרים בתחתית המעשנת ומחוממים לטמפ' אשר גורמת להם להוציא עשן בקצב מירבי. העשן עולה מעלה לכיוון נתחי הבשר (המונחים על גבי רשת או נעוצים בשיפוד), אשר נצלים לאיטם ע"י החום ומקבלים טעם מיוחד וארומאטי הודות לעשן. החום הגבוה מונע התפתחות חיידקים ואת קלקול המזון והעשן מצפה את נתח הבשר, אוטם אותו ונותן לו להיצלות בתנאים מיטביים.כאמור, מנגנון הפעולה אצל כל המעשנות הינו זהה אך מה שמשתנה בין מעשנת בשר כזו או אחרת הוא שיטת הפקת החום והמבנה. כל מעשנות הבשר מפיקות את העשן באמצעות שריפה מבוקרת של שבבי עץ איכותיים או פחמים.

מקור האנרגיה לחימום משתנה וכולל שימוש במדליקי פחמים (מעשנות בשר קלאסיות), חשמל או גז. מבחינת המבנה, ניתן למצוא מעשנות בשר אופקיות או אנכיות כאשר האופקיות נוחות יותר גם ל- "עשייה על האש" בצורה הקלאסית והאנכיות בעיקר לעישון עצמו. מעשנות בשר איכותיות יכללו מנגנונים למניעת חדירת נוזלי צליית הבשר אל אזור שריפת הגחלים, כך שהבשר המתקבל חף מתרכובות רעילות וטעמו טעם גן עדן. 

אצלנו בשיווק ישיר תוכלו למצוא מגוון איכותי של מעשנות פשוטים לשימוש שהאוכל היוצא מהם ברמה גבוה. מחכים לכם אצלנו לבחור מעשנת או מנגל גז איכותי. כמו כן ניתן לפנות אלינו לכל שאלה או עצה, כי עם ניסיון כמו שלנו יש, נתאים לכם מעשנת איכותית שתוכלו לעשות על האש טעים עם משפחתיכם וחבריכם!

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח