פרגולה מעץ או מאלומיניום

לאורך השנים, הרוב המכריע של הפרגולות נבנו מעץ. בשנים האחרונות נכנסו לשוק גם פרגולות וסוככים ממתכת, על פי רוב מאלומיניום. אז מה עדיף? לשמור אמונים לעץ הישן והטוב, או להתקדם עם הזמן לדור הבא של הפרגולות והסוככים? קבלו השוואה בין שני הסגנונות.

עמידות האלומיניום מול תחזוקה של העץ

פרגולה מאלומיניום תצלח את מבחן הזמן בצורה טובה יותר. עץ נשחק עם השנים, משנה את צורתו כשהוא סופג מי גשם או ממי השקיית הגינה, ואף נרקב כתוצאה מספיגת הלחות. כדי להגן עליו, יש לשמור על תחזוקת הפרגולה באופן קבוע, לצבוע את קורות העץ בצבע מיוחד ולתחזק אותה.

פרגולה מאלומיניום עמידה יותר, ואינה דורשת תחזוקה שוטפת. אלומיניום אינו מתכלה ואינו מצריך שיפוץ או שימור כלשהו באופן קבוע. פרגולה מאלומיניום חזקה יותר מפרגולה מעץ ובעלת עמידות גבוהה יותר מפני פגעי מזג האוויר.

הגנה מפני מזיקים

פרגולה מעץ עלולה להיפגע ממזיקים, שיאכלו את העץ מבפנים עד להרס הקורות. טרמיטים אמנם נפוצים ביבשת אפריקה, אך גם בארץ ישנם סוגים של החרק אשר מעדיף לקבוע את משכנו בעצים, ולאכול אותם מבפנים. כל זה אינו רלבנטי עבור פרגולה מאלומיניום, שכן לא ידוע על מזיק המעדיף אלומיניום.


פרגולת אלומיניום בצבע עץ

אין ספק שפרגולה מעץ משתלבת יפה יותר עם המראה של הגינה או החצר, ובכלל המראה של העץ נעים לעין וידידותי עם הסביבה ועם המשתמש. לפרגולה מעץ אורן או עץ אלון יש את המראה הטבעי, החמים והמשפחתי, שמתאים מאד לבית מגורים.

אלא שמי שמעדיף לוק ייחודי יותר, מוזמן לבדוק מקרוב את שפע ההצעות שמעניק האלומיניום. פרגולות האלומיניום מהדור החדש זמינות במבחר רב של דגמים וגוונים (כולל צבע עץ טבעי), וניתן להתאים את צבע הפרגולה לצבע הטיח, החלונות, הרצפה ומה לא.סגירת מרפסת קלה


לעתים, לאחר התקנת הפרגולה, רוצים לתחם את האזור כדי שיתאפשר לשבת בפינת הישיבה בגינה  גם בחורף או כדי להשלים הסתרה מלאה, מקרני השמש, מעוברים ושבים ועוד.

פרגולה מעץ ניתנת כמובן לסגירה, אך מדובר בתוספת שיש לבנות ולהקים אותה לצד הקיים. ובכל מקרה, סגירת פרגולה מעץ לעולם לא תעניק את אותה איכות סגירה של פרגולה מאלומיניום.

פרגולות אלומיניום ניתנות לסגירה עד לכדי אטימה מלאה מפני רוח, גשם וכמובן שמש. בכל שלב ניתן להוסיף את הקירות הצדדיים, וכמובן ניתן לבנות מראש את הפרגולה עם סגירות נפתחות ונסגרות בלחיצת כפתור, ובכך לשלוט בהצללה.

לפרגולות החדשות ניתן להוסיף מערכות חכמות, כמו סגירה אוטומטית בידי חיישן רוח או גשם, גג נפתח, סגירת צד, תאורה בילט-אין ועוד.

לסיכום – ההשוואה בין פרגולה מעץ ופרגולה מאלומיניום היא כמו למצוא את ההבדל בין העולם העתיק לזה המודרני. יותר מהשאלה "מה טוב יותר", חשובה השאלה מה רוצה הלקוח ומה טעמו. יש שיעדיפו את המראה החם, המיושן והנינוח של העץ, ויש שיעדיפו ללכת עם הזמן ולהתקדם לפרגולות ממתכת. בסוף זה תמיד עניין של טעם. אצלנו בשיווק ישיר תוכלו להתייעץ איתנו בכל מה שקשור למרפסת שלכם או הגינה שלכם.

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח