שמירת הגינה ממזיקים

חשוב לציין כי החל משנת 2008 חומרי הדברה עם זרחנים אורגניים הוצאו מחוץ לחוק לאחר שנתגלה כי הם עלולים להסב נזק לנשים בהריון ולתינוקות.לפני שאנו יוצאים לגינה ומתחילים לפזר חומרים שונים שאנו לא יודעים בוודאות האם יועילו מומלץ לקרוא את המאמר הבא, בו ריכזנו בעבורכם מספר מזיקים עיקריים ודרכי טיפול מומלצות: את כנימת העלים אנו מוצאים בגינתנו בעיקר באביב ובסתיו, בעיקר בצמחים ופירות ירוקים ועצי פירות. 

הטיפול בכנימה יכול להיות פעמים רבות פשוט מאד ולהסתכם בשטיפה שגרתית של העלים, אך במידה וזה לא מספיק ישנם חומרי הדברה אורגניים כמו הנימפר והסולפרון אשר יעשו את העבודה. 

טיפ חשוב נוסף – שילוב של צמחים מפרישי שמנים אתרים עוזרת מאד. שתלו בגינה זוטה לבנה, נענע, אורגנו, לבנדר וצמחים נוספים מהמשפחה.

זבובי פירות

זבובי פירות מחפשים בד"כ עצי פרי והנזק העיקרי שלהם הוא בכך שהם מטילים את ביציהם בתוך הפרי, שם מתפתחים הזחלים.הפתרון הטבעי הטוב ביותר הוא לתלות מלכודת זבובים במרכז העץ כבר שאנו רואים פרחים על עצי הפרי. את מלכודת הזבובים ניתן להכין לבד בבית מבקבוקי 1.5 ליטר משומשים, כאשר יוצרים בדפנות חורים קטנים ושמים בבקבוק מעט סירופ ממותק.במידה ופתרון זה אינו מספיק ניתן להשתמש בתכשירים מתחלבים שונים כמו הסימשופר. היונים, אשר אוהבות לשהות בשטחים בהם קל להם למצוא מזון ושתייה הינם בעיה מוכרת בגינות. היונה יוצרת לעצמה קן בכל משטח אפשרי, שטוח ואפילו משופע ומביאה איתה לגינה לכלוך רב ואף מזיקים נוספים אשר יכולים לגרום למחלות לצמחים וגם לבני האדם. לשלשת היונים וכנימות היונים נושאים עימם מחלות רבות אשר כדאי להימנע מהם ככל האפשר.

מוצרים להרחקת יונים

ישנם מוצרים רבים להרחקת יונים אשר אינם מצריכים חומרי הדברה – דוקרנים, רשתות, חוטי רטט שונים ועוד... לפתרון לטווח הארוך מומלץ להיעזר בחברה של מרחיקי יונים עבור הרחקת יונים מקצועית אשר תדע לתת לכם אחריות על עבודתה.

בנושא העכבישים חשוב לציין כי ישנם גם עכבישים אשר עוזרים לגינה בכך שהם תופסים בקוריהם מזיקים אחרים. יחד אם זאת ישנם עכבישים קטנים, מסוג אקרית הקורים, אותם אנו מוצאים בעיקר בירקות ופירות גינה. עכבישים אלו מתרבים במהירות רבה ובעיקר בקיץ, כאשר יש להם תנאי יובש.

את העכביש ניתן לזהות כאשר רואים קורים נפרשים בין עלי הגינה. אקרית הקורים הינה חסינה להדברות כימיות והפתרון היעיל ביותר בעבורה נמצא בהדברה ביולוגית באמצעות עכביש אחר אשר נקרא אקרית הפרסימיליס, אשר טורף את אקרית הקורים.

את אקרית הפרסימיליס ניתן כיום לרכוש בבקבוקונים ולפזר אותם בגינה מייד לאחר הרכישה.

אנו ממליצים להעדיף ככל הניתן להשתמש בתכשירים אורגניים וביולוגיים לשמירת הגינה והסביבה לטווח הארוך. 

כרטיסים נתמכים
תשלום מאובטח